Головна Війна проти України Український агроекспорт отримає «зелені коридори» в ЄС – єврокомісар

Український агроекспорт отримає «зелені коридори» в ЄС – єврокомісар

Європейська комісія збирається створити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною, що спростять перевезення сільськогосподарської продукції та живих тварин в обох напрямках, передає «ПроАгро Груп» з посиланням інформацію Української зернової асоціації.

Такі «зелені коридори»  потрібні Україні, оскільки традиційний шлях експорту аграрної продукції через порти Чорного моря заблоковано російськими військовими кораблями. Про це сказав єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський, пише Politico.

«Європейська комісія готова організувати такі «зелені коридори». Я обговорював це з прем’єр-міністром Польщі, і все буде зроблено, щоб підтримати Україну», – сказав Войцеховський.

Відновлення експорту зерна з України є критичним для запобігання глобальній продовольчій кризі. За словами комісара, схожий механізм Євросоюз застосовував на початку пандемії коронавірусу – тоді було скасовано деякі перевірки товарів, щоб не допустити дефіциту продовольства.

Польський єврокомісар також сказав, що Україна повинна стати повноправним членом ЄС.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати прагнення України до Європейського союзу, стати частиною європейської спільноти. Це дуже важливо для безпеки Європи», – вважає Войцеховський.