Головна Економіка і аграрна політика Уряд передав ФДМУ землі для запуску «Земельного банку»

Уряд передав ФДМУ землі для запуску «Земельного банку»

Уряд передав Фонду держмайна України понад 104 тис. га землі для запуску проєкту «Земельний банк». Це останній великий крок для проєкту, метою якого є створення прозорого та ефективного ринку оренди державних сільгоспземель. Про це повідомив голова ФДМУ Віталій Коваль, передає «ПроАгро Груп».

Він зазначив, що ця земля стане основою першого пулу «Земельного банку».

Оператором земельних торгів виступить держпідприємство Фонд аграрних інвестицій. Його корпоратизують та перетворять у ТОВ зі 100% державною часткою. Наразі тривають фінальні етапи підготовки до старту.

За словами Коваля, завдяки «Земельному банку» аграрії зможуть орендувати державні землі через онлайн-аукціони на платформі «Прозорро.Продажі». Переможці торгів отримають можливість укласти договори оренди терміном до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних. Очікується, що перші аукціони будуть запущені вже на початку липня 2024 року. 

«Реалізація проєкту не лише дозволить ефективно використовувати держземлі та підтримати агровиробників, а й наповнить бюджети. На першому етапі очікуємо надходжень у розмірі до 1 млрд грн, а при залученні всіх держземель ця сума може зрости до 8+ млрд. грн», – заявив голова ФДМУ.

Перегляди: 206