Кабінет міністрів затвердив правові та організаційні засади функціонування Державного аграрного реєстру. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, реалізація цього проєкту дозволить аграріям отримати спрощений доступ до програм державної підтримки та зробить її розподіл публічним та прозорішим, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Урядовий портал».
«Забезпечення роботи аграрного реєстру зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою та зручною. Це насамперед про чесні правила гри та партнерські відносини держави й бізнесу», — зазначив очільник уряду.
Прем’єр-міністр відзначив, що створення Державного аграрного реєстру важливе в контексті запуску ринку землі для забезпечення сталого розвитку сектору.
«Один із кроків у цьому напрямку — державна підтримка малих та середніх агровиробників. Відсутність в Україні єдиної електронної системи агровиробників суттєво гальмує процес надання підтримки та подальшого розподілу коштів. Замість того, щоб отримувати швидкі гроші на розвиток, фермери дуже часто очікують верифікації та підтвердження, чи підходять вони під ту чи іншу програму підтримки. Ми це виправляємо», — зазначив Денис Шмигаль.
За його словами, багатьма аграріями активно використовується програма доступних кредитів «5-7-9»: обсяг виданих кредитів для малого та середнього бізнесу вже сягнув майже 45 мільярдів гривень.
«Це свідчить про високий попит на програму та говорить про її ефективність. Так само починає набирати обертів і програма державних портфельних гарантій, яка також знижує вартість кредитування», — відзначив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр підкреслив, що уряд узгодив технічні питання цих програм, що дозволить більш справедливо отримувати доступ до державної підтримки.