Головна Економіка і аграрна політика Уряд збільшить державну підтримку тваринництва

Уряд збільшить державну підтримку тваринництва

В Україні на наступний рік збільшиться державна підтримка для аграріїв. Зокрема, йдеться про малі та середні фермерстькі господарства, які займаються переважно тваринництвом: на них планується додатково виділити близько мільярда гривень — це близько 10−12 тис. гривень на корову за рік.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко в ефірі «Сніданку з 1+1», повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Agronews.

«Перше — ми виправили помилку ліквідації Міністерства агрополітики. Міністерство займалося і економікою і сільським господарством. Ми відновили Мінагрополітики, яке займається виключно аграріями. Ми створили нові державні програми підтримки малих та середніх фермерів. І на наступний рік державна підтримка збільшиться для аграріїв усієї країни. Йдеться про малі та середні фермерства, які займаються переважно тваринництвом. Помилки потрібно виправляти», – сказав Роман Лещенко.

За його словами, у зв’язку з тим, що ціни на зернову продукцію дуже сильно виросли і витрати годівлі складають понад 80%, утримувати корів стало дуже невигідно. Крім того, він зауважив, що «невизначена державна підтримка у зв’язку з цими трансформаціями призвели до того, що аграрії і малі ферми не отримали, що їм обіцяли».

«І ризики такі, що почали оптимізовувати поголів’я. На цей рік є державна програма і рекордний врожай, щоб збалансувати ціну. Ми плануємо тільки на малі сімейні ферми додатково виділити близько мільярда гривень — це близько 10−12 тис. гривень на корову за рік», – додав Лещенко.