Головна Економіка і аграрна політика В рамках програми «5-7-9» стане доступний лізинг сільгосптехники

В рамках програми «5-7-9» стане доступний лізинг сільгосптехники

Суб’єкти мікро-, малого та середнього підприємництва (ММСП) отримали нові можливості завдяки запровадженню державної програми фінансового лізингу у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».  Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства фінансів.

Нещодавно уряд затвердив порядок надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва за договорами фінансового лізингу, який визначає механізм надання фінансової державної підтримки ММСП шляхом часткової компенсації фактичних витрат на сплату базової винагороди за договорами фінансового лізингу до рівня 5 або 7, або 9% річних. Мінфін зацікавлений розвивати цей інструмент, який успішно використовується розвинутими економіками,  і без якого важко уявити повноцінний розвиток малого бізнесу.

Перевагою лізингової форми фінансування порівняно з класичним банківським кредитуванням є відсутність необхідності внесення застави, невеликий розмір власного внеску ММСП порівняно з банківським кредитуванням, оскільки власником предмету лізингу залишається лізингова компанія.

З огляду на таку перевагу лізингу, зазначена форма фінансування також є найбільш популярною серед мікропідприємців, оскільки дозволяє швидко та без необхідності внесення забезпечення отримати предмет лізингу – транспортні засоби, сільгосптехніку, інше обладнання, яке так необхідне у господарській діяльності майже кожного підприємця.

Важливість включення лізингу до програми «Доступні кредити 5-7-9%» також зумовлена тим, що мало місце певне викривлення конкурентної боротьби за клієнтів між лізинговими фінансовими компаніями та банками, які завдяки участі у цій програмі можуть запропонувати набагато вигідніші умови фінансування інвестиційних проектів.

Також важливо зазначити, що включення лізингу до програми «Доступні кредити 5-7-9%» не призведе до суттєвих, додаткових витрат бюджету, оскільки буде відбуватись фактичне заміщення банківських кредитів на фінансовий лізинг. Але завдяки цьому, держава створить рівні умови участі у своїй програмі для всіх основних гравців фінансового та банківського ринків.

Окрім того, включення лізингу до державної програми  «Доступні кредити 5-7-9%» дозволить суттєво збільшити питому вагу інвестиційного компонента цієї програми, сприяючи зростанню капітальних інвестицій в економіку України.

Перегляди: 0