Головна Економіка і аграрна політика В Україні офіційно відкрито другий етап ринку землі

В Україні офіційно відкрито другий етап ринку землі

1 січня 2024 року розпочався новий етап земельної реформи, передає «ПроАгро Груп». В Мінагрополітики тезово нагадали основні нововведення, які він передбачає:

  • юридичні особи отримали право купувати землі сільськогосподарського призначення;
  • купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більше 10 тис. га;
  • продаж комунальної та державної землі залишається забороненим;
  • фізичні та юридичні особи не можуть мати у власності понад 10 тис. га;
  • іноземці не мають права ані продавати, ані купувати землю;
  • мінімальна ціна купівлі сільгоспземель має бути не нижче НГО (нормативна грошова оцінка);
  • переважне право на купівлю ділянки залишається за орендарями.

Ринок землі було відкрито 1 липня 2021 року з моменту набрання чинності закону України № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».

«За період роботи ринку було продано лише 1% земель, з яких 99,5% залишилися в аграрному виробництві. Отримана можливість громадам здавати в оренду с/г землі комунальної власності через «Prozorro.Продажі» наповнює їхні бюджети щорічно 355,2 млн. гривень доходу. А обіг та використання с/г земель приносить громадам у середньому 10%-12% від сукупного бюджету громад», – зазначили в міністерстві.

Також підкреслюється, що з початку 2023 року середньозважена ціна на землю зросла на 10,4%, до 38,5 тис. грн/га, тобто капіталізація ринку сільгоспземель зросла на 115,1 млрд. гривень.

«Другий етап земельної реформи дозволить збільшити вартість земельних ділянок приватної власності та доходи землевласників. Надходження до місцевих бюджетів громад також зростатимуть. Крім того, українським агровиробникам відкриється доступ до банківського кредитування під заставу землі», – наголосили в Мінагрополітики.

Перегляди: 55