Головна Новини Ринок України В Україні стартував сезон суниці – на 2 тижні пізніше, ніж торік

В Україні стартував сезон суниці – на 2 тижні пізніше, ніж торік

228
strawberry

Сезон тепличної суниці садової в Україні в нинішньому році почався з відставанням від минулого  року рівно на 2 тижні.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на EastFruit.

Перші невеликі партії суниці виробники південних областей України пропонують в середньому по $7,89/кг, і приблизно на цьому ж рівні перша ягода надійшла від виробників на ринок і в 2020 році.

«Але примітним у даному випадку є той факт, що перші ягоди суниці з місцевих теплиць надійшли в продаж ще в першій декаді квітня минулого року. А основною причиною прогнозованого нами раніше відставання нинішнього сезону збирання врожаю, є нетипово холодна перша половина весни в нинішньому році», – констатував  незалежний консультант FAO Олександр Хорєв.

Якщо проаналізувати ситуацію в минулому сезоні, то видно чітка динаміка зниження цін за перші 3 тижні збирання врожаю, і вже до 23 квітня 2020 року оптові партії суниці надходили в продаж в середньому по $2,59/кг. Але в подальшому ситуація на ринку різко змінилася. У 2020 році квітень змінив прохолодний з частими заморозками травень, в результаті чого загинуло більше 50% ранніх і середніх сортів суниці відкритого ґрунту, і ціни на ягоду вже не опускалися нижче показників на залишкові партії продукції з теплиць.

Чого ж очікувати цього року? На сьогоднішні є явним факт зміщення сезону тепличної суниці садової в Україні, а на майбутній урожай з відкритого ґрунту прогнози робити ніхто не береться. І саме погодні умови в черговий раз залишаться головним регулятором зміни ринкової ситуації в даному сегменті.