Головна Війна проти України В Україні зараз заблоковані 22 мільйони тонн зерна

В Україні зараз заблоковані 22 мільйони тонн зерна

Україна веде перемовини з ООН та Туреччиною щодо створення можливостей для експорту  зерна. Наразі в українських портах заблоковані 22 мільйони тонн збіжжя.

Про це президент Володимир Зеленський розповів учора під час брифінгу, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

Глава держави зауважив, що реалізація експортного процесу буде непростою, але точно можливою. Він наголосив, що Україна зацікавлена в цьому як експортер.

«Ми зацікавлені в тому, щоб наші фермери продовжили працювати й для наступного року, і для наступного врожаю. Для цього потрібно, щоб ми експортували все це – ячмінь, пшеницю, кукурудзу тощо. 22 мільйони тонн зараз заблоковані. Ми очікуємо близько 60 мільйонів тонн восени. Там буде дійсно зовсім складна ситуація», – додав президент.

Зеленський поінформував, що на дипломатичному рівні триває робота над тим, щоб держави не купували у російської федерації зерно, яке вона вкрала в заблокованих українських портах.

Окрім цього, за його словами, тривають переговори з Туреччиною та Організацією Об’єднаних Націй. Він уточнив, що ООН займає не модераторську, а лідерську позицію.

«Дуже важливий момент, щоб хтось гарантував безпеку кораблям тих чи інших держав, окрім росії, якій ми не довіряємо, тим кораблям, які будуть приходити до нас для завантаження продукції. Саме про це йдеться в Туреччині», – розповів Зеленський.

Він зазначив, що Україна не витрачає час, а працює над різними шляхами експорту зерна – як залізничними, так і річковими, та  заявив, що експорт збільшується щодня, попри складні умови.

Перегляди: 2