Головна Економіка і аграрна політика В Україні з’явилися перші інспектори з органічного виробництва

В Україні з’явилися перші інспектори з органічного виробництва

Перші 22 кандидати успішно склали кваліфікаційний іспит на інспектора з органічного виробництва, повідомляє  «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства економіки.

На іспиті їм було надано тест для перевірки теоретичних знань загальних вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції та тести для перевірки спеціальних знань у галузях органічного виробництва, зазначених у їх заявах.

«Наразі всі кандидати успішно склали кваліфікаційний іспит. За рішенням Комісії їм буде видано свідоцтва інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції із зазначенням галузі (галузей) органічного виробництва», – прокоментував заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Зазначається, що фактично вперше в Україні з’являться інспектори з органічного рослинництва, тваринництва, грибівництва, аквакультури, виробництва органічних морських водоростей, виробництва органічних харчових продуктів (у тому числі органічного виноробства) та органічних кормів, заготівлі органічних об’єктів рослинного світу, які працюватимуть по українському законодавству. Своєю чергою, це дасть можливість органам сертифікації розпочати процедуру акредитації в Національному агентстві з акредитації та сприятиме розвитку українського органічного сектору.