Головна Новини Земельне питання Вартість гектара землі стартуватиме від $1-1,2 тисяч, — Agricom Group

Вартість гектара землі стартуватиме від $1-1,2 тисяч, — Agricom Group

З 1 липня 2021 року в Україні скасовується дія мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення і запрацює ринок землі. Ціна за гектар землі стартуватиме від $1-1,2 тис.

Такий прогноз дав Петро Мельник, виконавчий директор і співвласник Agricom Group, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Agravery.

«Таким буде середній діапазон цін у 60−70% випадків. Щодо пікових цін, то, враховуючи регіон і якість землі, можливі пропозиції від $2,5−3 тис. У найближчі два роки буде сильне цінове коливання на ринку. Відсутність регламентів і робочих механізмів працюватиме на зниження ціни. Як тільки ми зіштовхнемося з тим, що хтось захоче купити чи продати землю, будемо вимушені проходити декілька «кіл пекла», доки сформуються робочі регламенти», –  розповів Мельник.

За його словами, це завжди працює на зниження ціни: починає охолоджуватись попит і паралельно охолоджується пропозиція. На сьогодні лише 3−5% опитаних у рамках холдингу власників землі бажають продати свої паї. Інші поки вагаються щодо того, продаватимуть землю чи здаватимуть і далі в оренду.

«Великого ажіотажу щодо продажу землі нині немає. Agricom Group не буде купувати землю вище ціни $1−1,2 тис. Якщо сума буде більшою, ми не готові купувати землю, бо у бізнесу має бути рентабельність», – додав виконавчий директор.

Таким чином, Agricom Group прийняла рішення про покупку земель у тих кластерах, де представлена компанія (Житомирська, Луганська, Чернігівська області), адже націлена на довгостроковий успішний розвиток в Україні.