Головна Рослинництво Зернові Все за планом: експорт українського зерна відповідає передбачуваній динаміці

Все за планом: експорт українського зерна відповідає передбачуваній динаміці

За даними ДФС станом на 22 лютого Україна експортувала 31 млн. тонн зернових та зернобобових культур. Зокрема, пшениці експортовано 13,3 млн. тонн, з яких 8,9 млн. продовольчої пшениці, що складає 67% від загального експорту усієї пшениці. Кукурудзи поставлено на зовнішні ринки – 13,2 млн. тонн.

Про це повідомили під час традиційної зустрічі з агроасоціаціями за участі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«За нашими розрахунками при збереженні наявних темпів експорту у поточному маркетинговому році ми вийдемо на показники, які зазначені в меморандумі. Наразі пшениці експортовано 76,1% від запланованого. Показники експорту по кукурудзі – 55% від запланованого відповідають сезонним тенденціям минулого року», – зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, 25 січня Мінекономіки та учасники зернового ринку – підписанти Меморандуму про взаєморозуміння на ринку зерна узгодили граничні обсяги експорту кукурудзи на рівні 24 млн. тонн на 2020/2021 МР.