Головна Ринок України Експорт/імпорт За 11 місяців до України імпорт свинини скоротився в 3,7 раза

За 11 місяців до України імпорт свинини скоротився в 3,7 раза

У січні-листопаді 2023 року Україна імпортувала 12,6 тис. тонн свинини, що в 3,7 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної митної служби, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTimes.

У грошовому еквіваленті імпорт за 11 місяців цього року був на рівні $31,1 млн., що в 3,1 раза менше, ніж за такий самий період 2022 року. Зокрема, у листопаді Україна придбала на закордонних ринках 0,7 тис. тонн свинини на $2,1 млн., що майже втричі менше за жовтневий обсяг та на 41,4% менше, ніж у листопаді 2022 року.

Темпи імпортної активності знижуються другий місяць поспіль, констатують в асоціації «Свинарі України» (АСУ). Послаблення імпортної активності в другій половині осені відбулося на тлі сезонного зниження цін на внутрішньому ринку, підкреслили в АСУ. Середня митна вартість імпортованої свинини у листопаді зросла на 17% – до понад $3/кг., тоді як у вересні – $2,6/кг.

Додатковими обмеженнями для надходження свинини з-за кордону стали логістичні проблеми та підвищення транспортних витрат. Утім, за свідченнями імпортерів, вирішальну роль відіграло зниження економічної привабливості імпорту на тлі здешевлення вітчизняної сировини, зазначили в профільній асоціації.

Протягом 11 місяців 2023 року свинину ввозили переважно з Данії (30%), Нідерландів (19,1%) та Канади (15,6%).

Перегляди: 14