Головна Економіка і аграрна політика За 5 місяців Україна надіслала 578 нотифікацій країнам-експортерам рослинної продукції

За 5 місяців Україна надіслала 578 нотифікацій країнам-експортерам рослинної продукції

За 5 місяців 2021 року Держпродспоживслужбою надіслано 578 нотифікацій до  національних організацій захисту рослин країн-експортерів. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію ДПСС.

З них 340 нотифікацій були пов’язані з порушенням фітосанітарних вимог України, зокрема статті 36 Закону України «Про карантин рослин» та вимог Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 12 «Фітосанітарні сертифікати». 200 випадків стосувалися порушення вимог пункту 4.1 Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев’яного пакувального матеріалу та вимог Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 15 «Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в мiжнароднiй торгiвлi». Ще 38 випадків були пов’язані з виявленням карантинних шкідливих організмів.

«Держпродспоживслужба захищає країну від потрапляння на її територію рослинної продукції, яка не відповідає фітосанітарним вимогам. Кількість надісланих нотифікацій свідчить про ефективність роботи наших фахівців, які стоять на варті нашої продовольчої безпеки», – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.