Головна Війна проти України Збитки АПК України через війну оцінюються у 30 млрд. євро

Збитки АПК України через війну оцінюються у 30 млрд. євро

війна, розбитий в полі трактор

У звіті «Швидка оцінка збитків та потреб», підготовленому урядом України, Європейською комісією та Світовим банком, зазначається, що загальна вартість війни для українського сільського господарства оцінюється у понад 30 мільярдів євро.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на PaySpace Magazine, станом на 1 червня 2022 року війна в Україні завдала сільськогосподарському сектору загальних збитків на суму понад 2 мільярди євро, включаючи знищення техніки, складських приміщень, худоби та багаторічних культур.

Втрати від мін на сільськогосподарських угіддях не включені в дані щодо аграрного сектору. За оцінками, 13% території України забруднено, а витрати на знезараження земель, включаючи розмінування, можуть перевищити 72 мільярди євро.

Російське вторгнення в Україну призвело до скорочення загальної посівної площі на 20% порівняно з 2021 роком, а 15% сільськогосподарських основних фондів вже було пошкоджено після перших трьох місяців війни. За прогнозами, урожай зернових та олійних культур у 2022 році знизиться на 40% у річному обчисленні.

Згідно зі звітом, поточна вартість повної реконструкції та відновлення України складає 349 мільярдів євро. Протягом наступних 36 місяців знадобиться 105 мільярдів євро для відновлення систем освіти та охорони здоров’я, інфраструктури, опалення та енергопостачання будинків, на підтримку сільського господарства та на ремонт життєво важливих транспортних шляхів.

Перегляди: 6