Головна Новини Світові ринки Світові ціни на продовольство у жовтні зросли на 1,7%

Світові ціни на продовольство у жовтні зросли на 1,7%

У жовтні 2019 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 172,7 пункти, що майже на 1,7% (3 пункти) вище показників вересня і на 6% вище показника за відповідний період минулого року.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на звіт ФАО, зростання середньомісячного значення Індексу був зафіксований вперше з травня 2019 року і пояснюється різким збільшенням цін на цукор і зернові та частково на м’ясо і рослинні масла, який нещодавно трапився на тлі деякого зниження значення Індексу цін на молочну продукцію.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в жовтні склало 164 пункти, що трохи більше ніж на 4% (майже 7 пункти) вище за вересневий показник, але все ще на 1% відсотки нижче рівня жовтня 2018 року. Міжнародні ціни на пшеницю в жовтні різко піднялися в результаті активізації торгівлі та зниження видів на урожай в Аргентині та Австралії.

Що стосується фуражних зернових, то в жовтні було зафіксовано значне зростання цін на кукурудзу, які відновилися після вересневого падіння до вкрай низьких значень, що пояснюється не тільки більш низькими даними по урожаю в Сполучених Штатах і несприятливими погодними умовами для проведення посівної в Аргентині, а й збільшенням обсягів експортних продажів.

При цьому значення Індексу цін на рис ФАО в цьому місяці трохи зменшилось в результаті зниження котирувань на ароматні сорти рису під впливом як млявий попит, так і прогнозованого багатого врожаю рису басматі.

Перегляди: 0