Головна Новини Світові ринки “Митний безвіз” із ЄС може запрацювати з 2021 року

“Митний безвіз” із ЄС може запрацювати з 2021 року

20

Україна та Євросоюз розпочали діалог про взаємне визнання авторизованих економічних операторів, або про підготовку так званого “митного безвізу”.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на ukrinform.ua.

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торгового представника України Тараса Качки, план дій української сторони щодо впровадження “митного безвізу” офіційно погоджено. В Україні вже прийняли закон про авторизованих економічних операторів. Тепер митна служба України повинна буде за один рік імплементувати цей закон у співпраці з ЄС.

“Такого роду угода з ЄС стосуватиметься українських експортерів і імпортерів, – всіх компаній, які торгують з Євросоюзом. Митний безвіз – це інтеграція нашої митниці в системи митниць ЄС таким чином, щоб український експортер, який має статус авторизованого економічного оператора, міг перевозити товар з України, наприклад, у Німеччину так само, як з Київської до Житомирської області. В такому випадку вся “паперова” робота вестиметься паралельно із ходом торговельної операції, по її факту, що дасть змогу уникнути простоїв на кордонах”, – каже він.

На практиці все це може запрацювати у 2021 році.