Головна Новини Світові ринки Виробництву зернових у світі в 2019/20 роках прогнозують рекорд

Виробництву зернових у світі в 2019/20 роках прогнозують рекорд

За прогнозами ФАО, світове виробництво зернових в 2019/20 роках досягне рекордного рівня в 2,7млн тонн, що на 2,3% більше, ніж у попередньому році.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

“Урожаю кукурудзи в Аргентині сприятимуть опади, збільшення посівних площ, високі внутрішні ціни і сприятливі перспективи експорту. Однак, повільні темпи збирання сої призвели до затримок сівби кукурудзи в сусідній Бразилії”, – повідомляють аналітики.

У Північній півкулі очікується зниження посівів озимої пшениці. В Європі через передчасні проливні дощі у Франції та Великобританії, а також в Україні та в Сполучених Штатах Америки очікується скорочення посівів озимих зернових.

Проте, більш високі показники очікуються в Російській Федерації, де офіційні дані показують рекордні посівні площі для озимої пшениці, а також в Індії та Пакистані.

ФАО підвищила свій прогноз світового обсягу споживання зернових в 2019/20 роках до 2,7 млн т, що на 1,2% більше, ніж в попередньому році, в основному через істотне офіційне коригування в сторону підвищення показника США для кукурудзи, що використовується в якості фуражного зерна.

Експерти прогнозують, що світові запаси зернових до кінця сезону в 2020 році складуть 863,3 млн т, що трохи нижче їхнього початкового рівня.

Підсумковий глобальний показник співвідношення запасів до обсягу споживання зерна в даний час прогнозується на рівні 30,9%, що відповідає сприятливому рівню відповідно до історичних мірок.

“Очікуємо, що світовий товарообіг зерновими в 2019/20 роках зросте на 2,3% до 420,2 млн т, що стане другим показником за величиною в історії, обумовленим зростанням поставок пшениці з Європейського союзу і України в Азію”, – кажуть експерти.