Головна Новини Світові ринки Україні потрібно рухатись і далі у виконанні угод з ЄС

Україні потрібно рухатись і далі у виконанні угод з ЄС

Голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов вважає, що Україні потрібно рухатись і далі у виконанні наших угод з ЄС аж до запровадження нульової ставки ввізного мита на будь-яку кількість сільськогосподарської продукції.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com.

Він переконаний, що для цього парламентарям, урядовцям і експертному середовищу слід напрацювати та прийняти ще не одні зміни до законодавства.

“Зовнішня торгівля завжди була важливим елементом українського агропромислового комплексу. Маючи багаті грунти, сприятливий клімат, працьовите населення, у наших руках є усі можливості для зайняття передових місць на основних світових продовольчих ринках”, – каже Олег Тарасов.

За його словами, сальдо зовнішньої торгівлі продукцією українського АПК у 2019 р. склало + 16,4 млрд $ (на 21% більше, ніж у 2018 р.); частка АПК у загальному експорті України сягнула 44,2%; ми посідаємо перше місце у світі за експортом олії, четверте – за експортом кукурудзи та п’яте – за експортом пшениці; уже у 2019-2020 маркетинговому році очікується зростання експорту зернових на 9% до майже 55 млн т.

“Україна ледь не щороку б’є рекорди по врожайності та експорту продукції сільського господарства. А це – валютна виручка для держави, додаткові робочі місця та інвестиційна привабливість. Завдяки продуманій і прогнозованій державній політиці українські аграрії зможуть і надалі лише нарощувати свій експортний потенціал і реалізовувати сировинну та готову агропродукцію у ще більших обсягах”, – додав Олег Тарасов.

Він нагадав, що вже сьогодні Україна має суттєві зрушення у регулюванні торгівлі з ЄС. На даний момент між Україною та ЄС діють тарифні квоти (tariff rate quotas – TRQs), суть яких полягає у встановленні пільгової ставки ввізного мита в ЄС для певного обсягу товарів. А на ту продукцію, яка ввозиться поза межами тарифної квоти, розповсюджується стандартна ставка ввізного мита.