Головна Новини Світові ринки Змінилися обсяги імпорту свинини та його географія

Змінилися обсяги імпорту свинини та його географія

За два місяці 2020-го Україна імпортувала 1,97 тис. т свинини сукупною вартістю 3,93 млн дол. США. Це вдвічі менше за обсяги надходження імпортної свинини у січні-лютому 2019-го.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на asu.pigua.info, за відповідний період минулого року українські оператори закупили 4,4 тис. т свинини сукупною вартістю майже 8 млн дол. США. Вищі ціни на свинину в країнах ЄС обумовлюють менший тиск імпорту на вітчизняний ринок свинини.

Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації “Свинарі України”, зазначає, що окрім зменшення потоку свинини з-за кордону, дещо змінилася і географія імпорту.

Так, вперше за багато років лідерство серед країн-постачальниць займає не європейська країна. Так, 2/3 імпорту (1,35 тис. т сукупною вартістю 2,39 млн дол. США) припало на поставки мороженого м’яса свиней з Канади. Трохи більше 15% (0,3 тис. т) завезли з Польщі та 7% (0,14 тис. т) – з Німеччини.

Попит на канадську свинину обумовлений виключно економічними причинами. Так, середньорозрахункова вартість свинячих морожених лопаток, окостів та їх відрубів, завезених з Канади, коливалася на рівні 1,68-1,86 дол. США/кг. Закупівля аналогічних товарних підпозицій з країн ЄС коштувала імпортерам дорожче – 3,23 дол. США/кг”.

Крім цього, аналітики АСУ спростували інформацію про те, що Україна закуповувала свинину в РФ.