Головна Новини Світові ринки Америка – основний постачальник насіння олійних культур в Україну

Америка – основний постачальник насіння олійних культур в Україну

Торік основним постачальником насіння олійних культур в Україну стали США (28,0%), потіснивши на друге місце Туреччину (16,8%). Крім цих двох країн, варто відзначити закупівлі у Франції (11,9%), Німеччині (9,9%), Індії (5,6%), Іспанії (4,5%) та Бразилії (3,0%). Таким чином, на ці держави припало майже 4/5 від загальної вартості імпорту насіння олійних в Україну.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на iae.org.ua, торік Україна закупила насіння олійних на суму 340 млн дол. США, що на 0,2 % менше, ніж у 2018 році. Що стосується кількісних обсягів закупівель по даній групі продукції, вони зросли на 1,7 %, досягнувши близько 84 тис. т.

Як зазначає заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН Микола Пугачов, традиційно найбільшим попитом серед продукції даної групи в Україні користується насіння соняшника. Торік за кордоном закупили 33 тис. т цього виду насіння на суму 249 млн дол. США. Зважаючи на існуючі тенденції, насіння олійних культур й цього року залишиться однією з ключових статей вітчизняного аграрного імпорту.