Головна Новини Світові ринки Пандемія зіграла найважливішу роль у скороченні експорту українських яблук

Пандемія зіграла найважливішу роль у скороченні експорту українських яблук

18

Падіння експорту яблук почалося ще на початку сезону 2019-2020 року, тобто до пандемії коронавірусу, але вона, безумовно, зіграла найважливішу роль у цій тенденції. На цьому наголошує голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на unian.net.

Світова пандемія коронавірусу і карантинні обмеження в усьому світі призвели до найбільшого скорочення обсягів експорту яблука з України за останні п’ять років, яке, за даними Української асоціації аграрного експорту, в першій половині сезону 2019-2020 склало 38%.

Експерт підкреслив, що китайські порти, які є найбільшим ринком збуту української продукції АПК, працювали з перебоями, а після проходження критичного періоду пандемії попит там повертається до попередніх показників, але перезавантаженість портів буде протягом певного часу грати свою роль. Також необхідно враховувати, що Китай розглядається багатьма конкурентами українських виробників як основний ринок для експорту продовольства.

За його словами, в Євросоюзі також спостерігаються затримки з переміщенням товарів внаслідок додаткових перевірок, а це для України другий за величиною ринок збуту.