Головна Новини Світові ринки Перевізники зіткнуться з дефіцитом потужностей

Перевізники зіткнуться з дефіцитом потужностей

Експерти в галузі перевезень вважають, що із закінченням карантину перевезення так само швидко відновляться, як і скоротилися, тому в цей період перевізники зіткнуться з дефіцитом потужностей.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agroreview.com, наразі від зупинки бізнесу на карантин втрати транспортної галузі по всьому світу оцінюються щонайменше $33 млрд. Зокрема, в галузі міжнародних морських перевезень фіксується спад на 20-25%. За останній місяць міжнародні морські контейнерні перевезення показали рекордно низьку завантаженість – 87%.

Водночас спостерігається дефіцит рефрежираторних контейнерів, які використовуються для перевезення свіжої сільгосппродукції. Як пояснили фахівці галузі міжнародних морських перевезень, це сталося через зниження інтенсивності роботи портів внаслідок браку робочої сили в період карантину. Також логісти відзначають брак складських площ з вентиляцією для зберігання сільгосппродукції.

В цій ситуації сільгосппродукція – як свіжа, так і зерно – входять до обмеженої групи вантажів, завдяки яким міжнародна морська торгівля тримається в цей час. Крім того, місцями ситуація вже покращується. Так, країни Перської затоки збираються дозволити перевезення і торгівлю в таких сегментах, як риба, овочі, фрукти, м’ясо, чай, кава і рис.