Головна Новини Світові ринки Світовій молочній галузі пророкують швидке відновлення

Світовій молочній галузі пророкують швидке відновлення

IFCN останнім часом дає дедалі більше надій на швидке відновлення світової молочної галузі. Експерти аналітичної платформи IFCN констатують позитивні настрої учасників ринку та ознаки відновлення світової молочної галузі.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org, експертами було змінено прогноз щодо термінів відновлення цін на глобальних молочних ринках: на думку фахівців, за такої динаміки терміни “одужання” прискоряться. Особливо активно ці процеси будуть відбуватися у другій половині року, а спричинена пандемією COVID-19 криза у молочній галузі закінчиться в кінці поточного (за попередніми прогнозами, повне відновлення прогнозували не раніше середини 2021 року).

Також було переглянуто прогноз глобальної ціни на молоко: індикативну ціну на сировину від IFCN підняли на 1-2 дол. (раніше прогнозована ціна молока на кінець року – 32 дол./100 кг). Найбільше змінилася прогнозована ціна на американському ринку – +2,8 дол., до 32,2 дол./100 кг. Для європейських виробників прогноз ціни підвищили на 1,8 дол., до 31,7 дол./100 кг, а для Нової Зеландії на 1,3 дол. – 34,3 дол./100 кг.

Основними драйверами зміни прогнозів цін у бік зростання є послаблення світового локдауну у ЄС та США. Разом з тим, питання перегляду прогнозів у разі появи другої хвилі COVID-19 залишається відкритим.

Ще одним драйвером на шляху до відновлення і зростання цін розглядають уповільнення поставок молока у ЄС та США, збереження високого попиту на молочні продукти та незначний вплив фактору доходів. За таких умов на ринку не виключається підвищення волатильності.