Головна Новини Світові ринки Спрогнозовано зростання експорту м’яса птиці у другому півріччі

Спрогнозовано зростання експорту м’яса птиці у другому півріччі

При збереженні стабільної ситуації на світовому ринку у другій половині 2020 року можна очікувати зростання експорту м’яса птиці українськими компаніями. Такий прогноз зробив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Також він повідомив про те, що в І півріччі 2020 року експорт продукції м’ясної групи зменшився проти січня-червня 2019 року на 12,2 % – до 319 млн дол. США.

“Це перший негативний результат за останні п’ять років. Починаючи з 2015 року, завдяки наполегливій широкій географічній диверсифікації та закріпленні на багатьох ринках збуту після втрати російського, зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів. Запровадження карантинних заходів, пов’язаних з пандемією коронавірусу COVID-19, негативно вплинуло на експорт цього виду агропродукції”, – цитує його слова “ПроАгро Груп” з посиланням на iae.org.ua.

За шість місяців 2020 року найбільше продукції м’ясної групи – 15,0 % – закупила Саудівська Аравія, яка очолює рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса. Значно менші закупки здійснюють Нідерланди (14,2 %), ОАЕ (11,1 %), Білорусь (6,3 %), Азербайджан (5,8 %), Ірак (4,6 %) та Казахстан (4,5 %). Сукупно ці країни акумулюють близько 62 % експорту вітчизняної м’ясопродукції у грошовому виразі.

Як і раніше, визначальним продуктом в експорті продукції цієї групи залишається м’ясо птиці. Кількісні обсяги його експорту залишились практично незмінними у порівнянні з першим півріччям 2019 року – 212 тис. т. У той же час валютні надходження від продажу м’яса птиці вітчизняного виробництва на зовнішніх ринках скоротились на 12 %, склавши 271 млн дол. США.

Перегляди: 0