Головна Новини Світові ринки Які продукти найбільше подорожчали у світі

Які продукти найбільше подорожчали у світі

Згідно з даними спеціалізованої доповіді ФАО, ціни на продовольство в світі продовжують зростати другий місяць поспіль. Найбільше подорожчали рослинні олії та молочна продукція, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в липні склало 94,2 пункту, що на 1,2% більше, ніж у червні, і майже на 1% вище, ніж у липні 2019 року.

Зокрема, ціни на цукор зросли на 1,4%: обнадійливі дані за обсягом виробництва цукру в Бразилії дозволили лише частково нівелювати наслідки зростання цін на енергоносії, а також очікуване падіння виробництва цукру в Таїланді, що постраждав від затяжної посухи.

Натомість Індекс цін ФАО на зернові практично не змінився, в порівнянні з червневим показником: з одного боку, масштабні закупівлі, вироблені Китаєм в Сполучених Штатах Америки, спровокували різке зростання цін на кукурудзу і сорго, з іншого – хороші прогнози на врожай рису в 2020 році призвели до падіння цін на рис. Ціни на пшеницю змінилися незначно на тлі уповільнення торгівельної активності.

У липні 2020 роки охоплення і методика розрахунку Індексу цін на продовольство були розширені і переглянуті.