Головна Новини Світові ринки Індекс цін на молочну продукцію істотно опустився

Індекс цін на молочну продукцію істотно опустився

“ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com повідомляє, що на початку серпня середній індекс цін на світовому молочному аукціоні GDT істотно опустився, практично знівелювавши не менш істотне зростання на початку липня.

Значення середньозваженого індексу цін на торгах 4 серпня 2020 року знизилося на 5,1%, або 50 пунктів, до 939 пунктів. (На початку серпня 2019 року – 994 пт.). Середньозважена індикативна ціна на молокопродукти склала за підсумками останніх торгів 3 тис. $/т. Обсяги торгів (32,7 тис. т) в порівнянні з рівнем початку серпня 2019 року залишаються нижчими на 6,5%, відносно попередніх торгів в середині липня – зростання на 36,3%.

Зниження індексу на торгах на початку серпня стало найбільшим з 2017 року. Падінню індексу сприяло зниження котирувань практично на всі торгуючі товарні позиції, але перш за все, на сухе молоко. Найбільше зниження цін на торгах сталося на сухе незбиране молоко (СНМ) – ключовий товар торгового майданчика: -7,5%, до 3 тис. $/т. Однак середній рівень ціни не опустився нижче рівня середини червня (2,8 тис. $/т), що передувало суттєвому підвищенню.

Крім цього, подешевшали всі майбутні поставки на 5,1% (січень, до 2,9 тис. $/т) – 10,1% (грудень, до 2,8 тис. $/т). Найближчі вересневі поставки просіли на 8,2%, до 3 тис. $/т. Межі нового цінового коридору визначені грудневими (2,8 тис. $/т) і вересневими (3 тис. $/т) поставками. Сухе знежирене молоко (СЗМ), подешевшало в меншій мірі, втративши 4,6% (до 2,5 тис. $/т), але опустилося нижче за рівень середини червня (2,6 тис. $/т). Подешевшали також всі майбутні контракти на 2,4% (листопад, до 2,6 тис. $/т) – 7,6% (грудень, до 2,5 тис. $/т). Ціновий коридор СЗМ сформований січневими (2,5 тис. $/т) і найближчими вересневими (2,8 тис. $/т) поставками.

Молочний жир мав різноспрямовану динаміку цін. Зневоднений молочний жир повністю відіграв зниження в середині липня і відновився до 3,9 тис. $/т (+3%). Разом з тим вершкове масло зберегло знижуючий тренд і втратило ще 2,8%, до 3,4 тис. $/т, що стало мінімальним рівнем з серпня 2016 року. Зниженню сприяло, головним чином, здешевлення зимових поставок на 3,4% (лютий, до 3,4 тис. $/т) – 8% (грудень, до 3,4 тис. $/т). Коридор цін на відвантаження восени-взимку сформували поставки в січні (3,2 $/т) – жовтні (3,4 $/т).