Головна Новини Світові ринки Rabobank прогнозує зростання цін на сільгосппродукцію у 2021 році

Rabobank прогнозує зростання цін на сільгосппродукцію у 2021 році

75

Визначено ряд факторів, які наступного року можуть призвести до подальшого зростання цін на сільгосппродукцію.

Такий прогноз зробив Rabobank, посилаючись на щорічне дослідження глобальних сільськогосподарських ринків, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на AgroPortal.

Зазначається, що наслідки пандемії COVID-19, в результаті якої країни по всьому світу накопичують товари, поряд з очікуваними неврожаями через посушливі погодні умови, приведуть до зростання цін на сільгосппродукцію і створять період інфляції сільськогосподарських товарів.

Rabobank визначає потенціал зростання для сої, кукурудзи та пшениці, а також ряду інших сільськогосподарських товарів. При цьому ціни на каву, бавовну, какао і цукор знизяться. Але в міру відновлення світової економіки в другій половині 2021 року ціни на етанол і цукор можуть зрости.

У прогнозі йдеться, що ціна на пшеницю досягла найвищого показника з 2014 року, але, хоча в сезоні-2020/21 її запаси збільшилися, це може бути компенсовано збільшенням світового попиту, викликаним пандемією, оскільки країни прагнуть забезпечити стабільну пропозицію. Ла-Нінья, ймовірно, як і раніше буде створювати проблеми для вирощування пшениці в усьому світі.

Пояснюється, що ціни на сою товарів знизилися найбільшою мірою у 2020 році після двох років надлишкової пропозиції і низьких цін, викликаних “торговою війною”. Ціни виросли після китайської програми імпорту, в результаті якої вони підскочили до чотирирічного максимуму. Очікується, що це продовжиться й у 2021 році завдяки триваючому попиту з боку Китаю.

“Поточні обставини дали фермерам деякий перепочинок після багатьох років стабільно низьких цін, але 2021-й несе в собі власні ризики. Навіть попри зростаючі надії на вакцину, COVID-19 залишається важко передбачуваним ризиком, в той час, як Ла-Нінья може вплинути на врожайність у всьому світі. Ціни на пшеницю, кукурудзу і сою залишаться високими і можуть рости далі, а фермери будуть продовжувати користуватися сприятливими умовами виробництва і експорту “, – заявили у Rabobank.