Головна Переробна промисловість Конопляний біокомпозит – покращує екологію 

Конопляний біокомпозит – покращує екологію 

Два тренди ХХI століття, екологія та канабіс, об’єдналися в одному глобальному проєкті, який був відроджений на Заході. Конопляний бетон отримав новий шанс на широке входження в індустрію будівництва. І якщо раніше це був лише спосіб здешевлення будівельних робіт, то зараз костробетон отримав більш серйозний фундамент під своєю ідеологією. 

Костробетон – місце в будівництві для конопель  

Ідея про те, щоб використовувати наповнювачі при виробництві блокових будівельних матеріалів, не нова. І навіть у минулому столітті широко виробляли і застосовували арболіт для підвищення експлуатаційних характеристик промислових об’єктів. Але у світлі нових розробок і відкриттів дослідники виявили, що одним із найперспективніших наповнювачів для заливних виробів із цементу є канабіс, точніше – багаття, це здерев’янілі стовбури конопель або льону. 

Під час переробки конопляних стовбурів, з них насамперед витягують кудель, тобто волокно, яке використовують для виробництва тканини. А ось тріска, яка залишається після цього процесу, називається багаття, і за старих часів вона мала вузьке утилітарне використання. Костру застосовували як підсипку в стійлах домашніх тварин або як наповнювач дешевих матраців. Але у цього матеріалу виявилися дуже перспективні властивості для впровадження в будівельну індустрію. 

Річ у тім, що під час обробки стовбурів конопель їх вимочують протягом 3-4 тижнів, що вимиває з них легкогідролізовані речовини, які серйозно погіршують властивості бетону. Правильно підготовлена багаття, залишає при собі унікальні властивості властиві конопляному волокну. Конопляний бетон не боїться вогкості та плісняви, він володіє високими тепло- і звукоізоляційними властивостями. А найголовніше, костробетон депонує і зберігає величезну кількість парникового газу – СО2. Адже на Заході при використанні екологічно безпечних матеріалів, споживач отримує безліч преференцій від держави. 

Унікальна особливість костробетону 

Сільськогосподарські коноплі, під час вегетативного росту, витягають з атмосфери та фіксують у 4-5 разів більше вуглекислого газу, ніж листяний або хвойний ліс, що росте на аналогічній площі. Причому, навіть після отримання кінцевого виробу, у конопляного бетону все одно залишається негативний вуглецевий слід. А під час карбонізації вапна, що входить до складу костробетону, виріб додатково поглинає з атмосфери вуглекислий газ. 

Але найбільше приваблює в конопляному бетоні його високі теплоізоляційні характеристики. Коефіцієнт витоку тепла у блоків з костробетону нижчий, ніж у сухої деревини, тобто будинок з такого матеріалу буде теплішим за дерев’яний, до того ж і пожежобезпечний. 

В Україні є всі шанси поставити виробництво конопляного бетону на рівень міжнародних стандартів і вийти з цим виробом на західні ринки.

За матеріалами: https://dubaseed.com/ua/ 

Перегляди: 16