Головна Війна проти України Сто двадцята доба героїчного спротиву України рашистській навалі

Сто двадцята доба героїчного спротиву України рашистській навалі

Розпочалася сто двадцята доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню.

Згідно із ранковим зведенням Генштабу Збройних Сил України, на  Волинському та Поліському напрямках у період 22 червня – 1 липня 2022 року у гомельській області, поблизу державного кордону з Україною триватиме мобілізаційне навчання збройних сил республіки білорусь. Під час нього планується відпрацювати питання призову військовозобов’язаних запасу.  В рамках заходів бойової підготовки також проводяться навчання з підрозділами сил спеціальних операцій білорусі із залученням інструкторів збройних сил російської федерації. Основна увага приділяється веденню диверсійно-розвідувальної діяльності.

На Сіверському напрямку підрозділи противника продовжують перебувати у прикордонних районах  брянської та курської областей. Ворог  утримує до трьох батальйонних тактичних груп  зі складу 1 танкової армії західного військового округу та підрозділи повітряно-десантних військ. Вдосконалює оборонні позиції у районі населеного пункту тьоткіно курської області. Агресор продовжує обстріли підрозділів Сил оборони у прикордонних районах Сумської області.

На Харківському напрямку підрозділи противника основні зусилля зосереджують на недопущенні виходу Сил оборони в тил угруповання окупаційних військ, що діє на Слов’янському напрямку. Противник вів повітряну розвідку в районах населених пунктів Байрак та Рубіжне.

На Слов’янському напрямку угруповання агресора основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. Ворог намагається створити умови для відновлення наступу в напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. З метою посилення угрупування військ у районі міста Ізюм противник перемістив до двох танкових підрозділів. Окупанти планують застосувати важкі вогнеметні системи на Слов’янському напрямку.

На Сєверодонецькому напрямку противник оволодів населеними пунктами Лоскутівка, Рай-Олександрівка. Веде штурмові дії з метою встановлення контролю над населеним пунктом Сиротине. Здійснює підготовчі заходи до форсування річки Сіверський Донець.

На Бахмутському напрямку окупанти ведуть наступальні дії у напрямках населених пунктів Золоте та Вовчоярівка. Намагаються оволодіти панівними висотами в районі Берестового з метою встановлення контролю над трасою Бахмут – Лисичанськ. Для посилення угруповання на зазначеному напрямку в район населеного пункту Новотошківське ворог перекинув до однієї батальйонної тактичної групи зі складу центрального військового округу.

На Краматорському, Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не вів. Здійснює обстріли з метою сковування дій підрозділів Сил оборони та недопущення їх перекидання на інші напрямки.

На Південнобузькому напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на недопущенні проведення нашими військами контрнаступальних дій у Херсонській та Миколаївській областях. Здійснюють інженерне обладнання позицій.

На Миколаївському напрямку ворог розгорнув у визначених районах артилерійські підрозділи. У подальшому не виключаються спроби ведення штурмових дій в напрямках Киселівка – Посад-Покровське та Олександрівка – Лупареве з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області.

На Криворізькому напрямку агресор здійснює інженерне вдосконалення позицій.

Кораблі чорноморського флоту в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій та ведення розвідки. Агресор продовжує блокувати цивільне судноплавство у північно-західній частині Чорного моря. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває п’ять носіїв крилатих ракет морського базування типу «Калібр» (сумарний залп – до 40 ракет).

Наші підрозділи продовжують виконання ракетно-артилерійських вогневих завдань на визначених напрямках. Українські захисники завдають втрат російським окупантам на всіх напрямках, де тривають активні бойові дії.

За даними Генштабу, які наразі уточнюються, загальні бойові втрати противника з 24.02 по 23.06 орієнтовно склали:

 • особового складу – ліквідовано близько 34 430 осіб, станом на 22.06 – близько 34 230 осіб;
 • танків – 1504 од., за останню добу – 8 од.;
 • бойових броньованих машин – 3632 од., за останню добу – 18 од.;
 • артилерійських систем – 756 од., за останню добу – 4 од.;
 • ракетних систем залпового вогню – 240 од., за останню добу – 1 од.;
 • засобів ППО – 99 од.;
 • літаків – 216 од.;
 • гелікоптерів – 183 од., за останню добу – 1 од.;
 • автомобільної техніки та автоцистерн – 2548 од., за останню добу – 5 од.;
 • кораблі/ катери – 14 од.;
 • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 620 од., за останню добу – 6 од.;
 • спеціальна техніка – 60 од.;
 • крилаті ракети – 137 од.

Найбільші втрати противника минулої доби спостерігалися на Бахмутському напрямку.

Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!