Головна Війна проти України П’ятдесят третя доба героїчного спротиву України рашистській навалі

П’ятдесят третя доба героїчного спротиву України рашистській навалі

Розпочалася п’ятдесят третя доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню.

Згідно з ранковим зведенням Генштабу Збройних Сил України, триває переміщення російських підрозділів на територію України з Курської, Брянської та Воронезької областей. Підрозділи збройних сил російської федерації, що перебувають на українській території, мають значні проблеми із забезпеченням. Водночас, змогли накопичити значні запаси боєприпасів.

У підрозділах окупантів, що знаходяться на лінії безпосереднього зіткнення, росте невдоволення особового складу, морально-психологічний стан залишається на низькому рівні. Російські військовослужбовці постійно скаржаться на відсутність ротації, техніку, яка постійно виходить з ладу, якість пального, що постачається та харчування.

На Волинському і Поліському напрямках противник активних дій не проводив. На Сіверському напрямку зберігається імовірність ракетних ударів та здійснення артилерійських обстрілів з території російської федерації по об’єктах військової та цивільної інфраструктури у Чернігівській та Сумській областях.

На Слобожанському напрямку змін в складі та положенні сил противника не відзначається. Окупанти продовжують часткове блокування міста Харкова та обстріли його житлових районів.

На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжував завдавати авіаційних ударів по Маріуполю. Проводив штурмові дії в районі морського порту.

Ведеться підготовка підрозділів 810-ї та 155-ї окремих бригад морської піхоти до проведення десантної морської операції. Інформація наразі уточнюється.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на утриманні займаних позицій. За наявною інформацією, у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці за участю представників федеральної служби безпеки російської федерації було проведено перевірку боєздатності 1-ї, 2-ї та 3-ї окремих мотострілецьких бригад збройних формувань ПМР. Підрозділи, що перевірялися, не готові до ведення бойових дій.

На тимчасово зайнятих окупантами територіях продовжується мародерство та насильницькі дії з боку російських військовослужбовців стосовно цивільного населення. Ці дії заохочуються їх військовим командуванням.

На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито десять атак ворога, знищено п’ятнадцять танків, двадцять чотири одиниці броньованої та десять одиниць автомобільної техніки, а також три артилерійські системи противника.

Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено тринадцять повітряних цілей: один літак, один вертоліт, п’ять БПЛА та шість крилатих ракет.

За даними Генштабу, які наразі уточнюються, загальні бойові втрати противника з 24.02 по 17.04 орієнтовно склали:

 • особового складу – близько 20,3 тис. осіб, станом на 16.04 – близько 20,1 тис. осіб;
 • танків – 773 од., за останню добу – 11 од.;
 • бойових броньованих машин – 2002 од., за останню добу – 20 од.;
 • артилерійських систем – 376 од., за останню добу – 5 од.;
 • ракетних систем залпового вогню – 127 од., за останню добу – 2 од.;
 • засобів ППО – 66 од.;
 • літаків – 165 од., за останню добу – 2 од.;
 • гелікоптерів – 146 од., за останню добу – 1 од.;
 • автомобільної техніки – 1471 од., за останню добу – 13 од.;
 • кораблі/ катери – 8 од.;
 • цистерн з ПММ – 76 од.;
 • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 148 од., за останню добу – 10 од.;
 • спеціальна техніка – 27 од., за останню добу – 1 од.;
 • пускові установки ОТРК/ТРК – 4 од.

Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!