Головна Аналітика Ринок олійних та продуктів переробки (26.07.21‒30.07.21)

Ринок олійних та продуктів переробки (26.07.21‒30.07.21)

Від початку минулого тижня світові ціни пальмової та соєвої олії стрімко зростали. Ключовмим чинником зростання цін на пальмову олію стала інформація про скорочення її виробництва, а також зниження курсу малазійського рінгіту. Посуха в Канаді та зниження прогнозів виробництва каноли в країні стимулювали бичачі тренди на ріпаковому ринку.

  • Як повідомляє S&P Global Platts, уряд Аргентини оголосив в країні надзвичайний стан як реакцію на низький рівень води в річці Парана, який є наразі мінімальним за останні 77 років. Поточна ситуація призводить до скорочення експорту агропродукції, зокрема соєвих бобів, олії та шроту;
  • Згідно з інформацією компанії ADM, Китай має намір імпортувати додатково 2 млн тонн соєвих бобів компенсуючи таким чином зниження поставок ріпаку з боку Канади, де тривала засуха призводить до скорочення виробництва;
  • Експерти Oil World знизили прогноз виробництва каноли в Канаді в 2021 році на 1,7 млн тонн до 16,9 млн, що на 2 млн тонн буде поступатися урожаю 2020 року, реагуючи на посуху, що негативно впливає на стан посівів;
  • За інформацією Держстату нашої країни, у червні 2021 року українські ОЕЗи виробили 242,89 тис. тонн нерафінованої соняшникової олії що на 48,2% менше рівня червня 2020 року. Виробництво соняшникової олії за 6 місяців 2021 року на 28,3% нижче за відповідний минулорічний результат.

Зростали також ціни і соєвої олії, отримуючи підтримку з боку нафтових котирувань, які продемонстрували позитивну динаміку на тлі новин про відновлення відносин між США та Китаєм. Так, нещодавно відбулась зустріч голови МЗС КНР з першим заступником держсекретаря США, де китайська сторона висунула пропозиції щодо нормалізації ваємовідносин між країнами, як скасування санкцій, мит та інших заходів із блокування КНР з боку США.

В той же час наприкінці тижня з’явилася інформація про рішення індійського уряду про зниження ставки експортного мита на пальмову олію на 20% у серпні, що обвалило ціни пальмової олії на біржі в Малайзії. Високий рівень цін на пальмову олію виступає ключовим чинником підтримки цін і на українську соняшникову олію, яка зростала звітного періоду на базі такої підтримки, незважаючи на позитивні прогнози щодо виробництва. Помітне падіння цін пальмової олії призведе до відповідної тенденції на ринку соняшникової олії.

За даними нашого цінового моніторингу, протягом звітного періоду на внутрішніх ринках ключових олійних та продуктів їх переробки фіксувались обмежені цінові коригування.

Ціни соняшникового сегменту залишалися переважно стабільними. На базисі EXW насіння соняшнику торгувалося проміжку 16200-16800 грн/т, на умовах СРТ-завод, в той же час, ‒ 16800-17300 грн/т. Зниження волатильності цін пов’язане із скороченням ділової активності наприкінці маркетингового року. Покупці надають перевагу вичікувальної позиції, сподіваючись на зниження цін після надходження на ринок нового насіння врожаю.

За підсумком звітного періоду українська соняшникова олія на умовах FOB в портах Чорного моря в цілому зростала під впливом зовнішніх чинників і торгувалася в межах 1280-1300 $/т.

Ціни соєвих бобів на внутрішньому ринку протягом звітного періоду суттєво не змінювались. На базисі EXW соя торгувалися в проміжку 16800-17200 грн/т. На умовах СРТ-порт олійна зайняла ціновий діапазон 17500-17900 грн/т. Українська соя також не демонструвала суттєвих цінових змін і на експортних базисах.

Українські трейдери активно контрактують ріпак врожаю 2021 року. На експортному базисі попереднього тижня вони коливалися в проміжку 600-620 $/т. Вартысть українського ріпаку зростає на тлі зниження прогнозів виробництва каноли в Канаді, яка потерпає від спеки.

Згідно з актуальною інформацією профільного міністерства, станом на 1 серпня 2021 року ріпак зібрано з 56,5% площ. Намолочено 1,484 млн тонн олійної, середній показник врожайності відповідає 2,6 т/га.

20210730-oil

Перегляди: 0