Головна Агрометеорологія Нове дослідження ставить під сумнів позитивний вплив біопалива на клімат

Нове дослідження ставить під сумнів позитивний вплив біопалива на клімат

Дослідження, опубліковане 14 лютого в Proceedings of the National Academy of Sciences, стверджує, що етанол, ймовірно, робить більший внесок у глобальне потепління, ніж бензин, повідомляє ProAgro Group з посиланням на World-Grain.

Дослідження суперечить попереднім висновкам Міністерства сільського господарства США (USDA) про те, що етанол та інші види біопалива є екологічно чистими.

“Кукурудзяний етанол не є паливом, сприятливим для клімату”, – сказав доктор Тайлер Ларк, вчений з центру стійкості та глобального навколишнього середовища університету Вісконсін-Медісон і провідний автор дослідження.

Дослідження частково фінансувалося Національною федерацією дикої природи та Міністерством енергетики США. У доповіді говориться, що етанол, ймовірно, як мінімум на 24% більше вуглецевоємний, ніж бензин, в результаті викидів, що виникають при зміні землекористування для вирощування кукурудзи, а також при переробці і спалюванні.

Варто зазначити, що Асоціація відновлюваних джерел палива США заявила, що дослідження повністю вигадане і помилкове, підкресливши, що автори використовували “найгірші припущення і вибіркові дані”.