Головна Логістика В розвиток порту «Ніка-Тера» у 2020 році інвестовано понад 60 млн. гривень

В розвиток порту «Ніка-Тера» у 2020 році інвестовано понад 60 млн. гривень

У 2020 році фінансування капітальних інвестиційних програм порту «Ніка-Тера» збільшено на 29%, в порівнянні з 2019 роком. Загалом у модернізацію порту минулого року було вкладено понад 60 млн. грн., передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію прес-служби підприємства.

«У 2020-му й у 2021 ми продовжуємо будувати порт нового покоління. Інвестиції, які здійснює акціонер, в першу чергу, спрямовані на те, щоб підвищити рівень якості та швидкість обслуговування клієнтів, а також впровадити кращі міжнародні практики сервісу», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

Інвестиції прямували на збільшення пропускної спроможності порту і швидкості обслуговування клієнтів.

Одним з ключових інвестиційних проєктів 2020 року стала ьодернізація вантажного району №2, що спеціалізується на обробці сипучих вантажів. В рамках проєкту був побудований і введений в експлуатацію сучасний причально-ваговий комплекс, що складається з двох технологічних ліній. Максимальна продуктивність кожної лінії – до 1800 кубічних метрів на годину.

Другим таким проектом було збільшення залізничного парку порту і розширення пропускної здатності «Ніка-Тери». Внаслідок збільшення власного залізничного парку, були істотно розширені можливості для клієнтів, що використовують залізничний транспорт для доставлення вантажів в порт. Кількість власних тепловозів доведено до 10. Всі локомотиви, що знаходяться на балансі порту, оснащені сучасними системами управління, які забезпечують безпечні умови роботи машиністів.

У 2020 році порт «Ніка-Тера» прийняла 409 судів, перевантаживши 7,380 млн. тонн вантажів. Структура вантажообігу минулого року виглядала таким чином: зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад  5,55 млн. тонн або 75% від загального обсягу, навалочні – 1,27 млн. тонн (18%), наливні – 323 тис. тонн (4%), мінеральні добрива – 215 тис. тонн (3%).