Головна Новини Ринок України Закупівельні ціни на молоко на початку місяця продовжили зростати

Закупівельні ціни на молоко на початку місяця продовжили зростати

17

На початку листопада закупівельні ціни сирого молока в Україні продовжили зростати.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на infagro.com.ua, цінова динаміка, як і прогнозувалося, обумовлена не ситуацією на зовнішніх ринках, а боротьбою переробників за якісне молоко великих ферм, через що довелося переглядати протоколи практично для всіх сільськогосподарських підприємств, незважаючи на обсяг і якість сировини.

При цьому сезонність виробництва ніяк не позначилася на ціні молока від господарств населення. Вартість такої сировини в листопаді помітно не змінилася.

Згідно з даними Держстату в Україні за 10 місяців вироблено 8,7 млн тонн молока, що на 2,1% менше аналогічного періоду минулого року. Негативний тренд по категорії населення є основним драйвером загального зниження, однак і динаміка по сільгосппідприємствах вже не така позитивна, як була на початку року.

За січень-жовтень в Україні вироблено 2,3 млн тонн фермерського сировини (27% від загального обсягу), що вже на 0,1% менше 2017 року. Якщо ж порівнювати жовтень поточного року з жовтнем 2017, то ситуація ще показовіша: відбулося зниження на 2,3%.

Поголів’я корів в країні продовжує скорочуватися. Станом на 1 листопада в Україні нарахували 2,0 млн. голів, що на 3,4% менше, ніж в минулому році (-1,2% в сільгосппідприємствах).

На початку місяця закупівельні ціни на фермерське молоко зросли приблизно на 15-20 копійок в порівнянні з кінцем жовтня, діапазон цін в цій категорії розширився ще більше і становить півтори гривні: 8,75-10,25 грн/кг, і це, не рахуючи винятків вище і нижче цих крайніх значень.

Вартість сировини домогосподарств при цьому практично не змінилася і в середньому по Україні становить близько 5 грн/кг.