Головна Новини Ринок України Україна нарощує імпорт огірків

Україна нарощує імпорт огірків

14

В 2018 році Україна закріпить статус нетто-імпортера тепличного огірка. Так, за січень-жовтень 2018 року імпортовано понад 5,6 тис. тонн тепличного огірка, тоді як експорт склав трохи більше 3,6 тис. тонн.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо Шувар”, востаннє такий великий обсяг огірка Україна імпортувала в 2014 році. Представники вітчизняного тепличного бізнесу пояснюють таку ситуацію експансією Туреччини на внутрішньому ринку і на головних зовнішніх ринках збуту українського огірка.

Негативний баланс в міжнародній торгівлі тепличним огірком зберігається в країні вже четвертий сезон поспіль, після введення ембарго в Росії, українські тепличні комбінати скоротили зовнішні продажі майже в три рази.

На початку 2018 року з’явилась надія на те, що ситуація зміниться на краще, в січні, лютому та березні обсяги експорту українського огірка випереджали показники минулих років більш, ніж в 1,5 раза. Але збільшувати експорт виробники були вимушені через потужну конкуренцію на внутрішньому ринку, в той самий період країна імпортувала теж досить великі обсяги огірка.

За словами керівника аналітичного департаменту “Шувар” Тетяни Гетьман, завдяки девальвації ліри, турецькі овочі стали ще більш конкурентоспроможними на ринку України та в країнах ЄС. Наслідком цього стало збільшення пропозиції турецького огірка в Україні. Суттєве збільшення обсягів імпорту відбулось в кінці зими і на початку весни, тобто, на початку сезону реалізації українського огірка. Нетипово великий обсяг огірка Україна імпортувала і в другій половині літа, коли українські господарства розпочали реалізацію огірка другої сівозміни.

“Іншими словами, українські “зимові” теплиці не отримали запланованого прибутку на початку сезону, а огірок з “літніх” теплиць продавався по 3-5 грн/кг (0,09-0,2 євро/кг) на початку та в кінці літа. До речі, можливості експортувати в другій половині сезону були обмежені, через потужну експансію Туреччини на ринках країн ЄС та СНД”, – зауважила вона.