Головна Новини Ринок України В Україні продовжують зростати закупівельні ціни на молоко

В Україні продовжують зростати закупівельні ціни на молоко

6

У першій половині серпня ціни на молоко продовжують зростати. Найбільше дорожчав екстраґатунок, середня ціна якого додала 26 копійок і зросла до 10,13 грн/кг.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Асоціації виробників молока, вищий ґатунок досяг 9,24 грн/кг, додавши 12 копійок, проте темпи його зростання були найменшими. Перший ґатунок подорожчав на 21 копійку, до 9,08 грн/кг.

Попит на молоко екстраґатунку продовжує зростати, про це свідчить подальше збільшення цінового розриву між сортами екстра-вищий до 89 коп. Різниця вищого та першого гатунків скоротилася до 16 коп. Середньозважена ціна досягла 9,48 грн/кг, що на 31 коп. вище, ніж в кінці липня цього року.

“Зростання цін у цей період є очікуваним сезонним явищем. Проте поточний рік виявився інакшим і не вписався в загальну картину динаміки попередніх років. Ціни почали зростати раніше – в кінці червня, а їх стрімкість навіть здивувала багатьох учасників ринку. Ситуація, яка склалася зумовлена дефіцитом промислового молока внаслідок скорочення поголів’я дійної худоби. Спрацювала також і емоційна складова, яка посилила попит на сировину серед операторів ринку”, – зауважив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

За його словами, в майбутньому підвищення цін можливе, але в межах 5-10 коп./кг і більше для тих виробників, які ще не встигли укласти нові протоколи. Ціни у вересні залишатимуться орієнтовно на рівні до серпневих.