Головна Новини Ринок України У серпні прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 2,6%

У серпні прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 2,6%

14

У серпні 2019 року показник умовної прибутковості виробництва молока в комерційних господарствах України зріс на 2,6%, що є найбільшим зростанням для серпня протягом останніх шести років.

Як повідомляє “ПроАгро Груп”, про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

“Як ми і прогнозували, УМІ в серпні зріс. Це було незначне зростання – на 2,6% до липня, але це було найбільше зростання для серпня протягом останніх шести років. Головна причина – зростання цін на молоко. Для порівняння, в 2018 році УМІ в серпні знизився”, – зазначає експерт.

За його словами, умовна прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах України в серпні 2019 року була вже на 38,9% (на 33,6% в липні) вищою, за минулорічну в тому ж місяці. Це чергова найбільша різниця за місяць в поточному році. Варто зауважити, УМІ в серпні 2019 був на 24,5% вищим, ніж в середньому за останні 7 років для цього місяця.

Крім того, загалом за перші вісім місяців 2019 року УМІ був вищим за минулорічний на 18,9% та вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 11,6%.

“Не зважаючи на складний рік для галузі переробки молока і цілком імовірного зниження експорту за підсумками календарного року, маємо досить непогані результати для виробників. Кращі за рівнем прибутковості виробництва молока роки були лише до 2015 року, але з того часу професійні виробники значно підвищили ефективність, тому в окремих господарствах ситуація є досить позитивною. І, можливо, вже наступного року ми знову побачимо збільшення інвестицій в молочні комплекси. Гроші будуть потрібні на викуп землі. Тому інвестиції в молочні комплекси будуть відкладені з високою імовірністю”, – додав експерт.