Головна Новини Ринок України Україна й Казахстан домовились про посилення економічної співпраці

Україна й Казахстан домовились про посилення економічної співпраці

59

У ході українсько-казахстанського бізнес-форуму, що проходив у Торгово-промисловій палаті України (ТПП), одразу кілька казахстанських компаній отримали пропозиції від українських колег створити спільні підприємства в Україні.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на повідомлення Торгово-промислової палати, в ході В2В-зустрічей українських і казахстанських компаній учасники форуму обговорили найближчі перспективи та пріоритетні напрями двостороннього економічного співробітництва.

Зазнчається, що казахстанські компанії зацікавлені у встановленні ділових зв’язків із українським бізнесом, зокрема, у сільському господарстві та продовольстві (власний експорт борошна, кондитерських виробів, консервів тощо).

“Ми знаємо, що інтенсивність характеризується контактами. Тож такі зустрічі – чудові можливості для зростання товарообігу. А постійні інструменти підтримки ТПП теж забезпечила – ми створили Торговий дім і Ділову раду. І це приносить позитивні результати”, – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

За його словами, кількість спільних підприємств зростає. Збільшується також товарообіг між країнами – у І кварталі 2019 року цей показник зріс на 37%.

“Час звичайної торгівлі між країнами вже минув. Сьогодні нам необхідно зосередити свою увагу на кооперації і створенні спільних підприємств. Саме така стратегія співпраці стане виграшною для обох країн. Між Україною і Казахстаном створено правову базу – зараз практично немає сфер, які не врегульовані, її потрібно просто ефективно використовувати”, – сказав посол Казахстану в Україні Самат Ордабаєв.