Головна Новини Ринок України Вартість українських яблук за тиждень зросла на 13%

Вартість українських яблук за тиждень зросла на 13%

12

Високий попит і істотне зниження виробництва вже роблять помітний вплив на формування цін на яблука в Україні.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації (УПОА), зростання цін на ці фрукти гравці ринку пояснюють відразу декількома факторами.

Перш за все, цьому сприяє скорочення пропозиції фруктів осінніх сортів, які традиційно не користуються високим попитом. Крім того, торговельна активність в зазначеному сегменті помітно зросла, що також позитивно позначається на цінах.

Згідно з даними моніторингу цін, 19 вересня садівники відвантажували яблука від 9 до 15 грн/кг ($0,37-0,61/кг) у залежності від сорту та якості, а це в середньому на 13% дорожче, ніж тижнем раніше.

Представники рітейлу також повідомляють, що купівельна активність населення зростає щодня, хоча роздрібні ціни на яблуко також збільшуються. При цьому конкуренція за постачальника теж посилилася, в зв’язку з чим мережам довелося підвищити закупівельні ціни. З похолоданням більшість українських садівників вирішили основний обсяг яблук закладати на зберігання, тому вільні обсяги яблука на ринку значно зменшилися.

Водночас зазначається, що на сьогоднішній день ціна на яблуко в Україні в середньому вдвічі вище, ніж у другій половині вересня 2018 року. Таку цінову різницю аналітики ринку пов’язують зі зниженням валового збору яблука в Україні через несприятливі погодні умови.