Головна Новини Ринок України У Верховній Раді підготували законопроєкт про повернення ПДВ при експорті олійних

У Верховній Раді підготували законопроєкт про повернення ПДВ при експорті олійних

16

У Верховній Раді України найближчим часом зявиться законопроєкт про повернення відшкодування експортного ПДВ виробникам сої та ріпаку.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Agravery, автори пропонують внести зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 парламент змінами до Податкового кодексу України скасував відшкодування ПДВ з бюджету при експорті олійних культур (сої, ріпаку та соняшнику). Через це малих та середніх агровиробників очікували багатомільярдні щорічні збитки.

Пізніше під натиском громадськості, депутатів та аграріїв Рада відмотала своє рішення і 21 грудня 2017 року парламент відклав скасування експортного ПДВ на технічні культури та скасував цю норму для олійних культур. А вже 22 травня повернув ПДВ експортне виробникам соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку, якщо вони вирощені на с/г землях, які перебувають у виробника у власності, або у постійному користуванні, чи використовуються ними на правах оренди (суборенди), або емфітевзису.