Головна Новини Ринок України Президент України схвалив зміни до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству

Президент України схвалив зміни до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 0858 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству”.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

Закон спрямований на забезпечення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, вирішення інших питань у сфері регулювання земельних відносин, вдосконалення процедури державної реєстрації земельних ділянок, речових прав на них, взаємодії Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Законом внесено зміни до ряду законодавчих актів, які унеможливлюють:

неправомірне заволодіння землями, у тому числі шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами;

захоплення майна сільськогосподарських підприємств (будівель і споруд, сільськогосподарської техніки, урожаю, інших матеріальних активів);

зупинення діяльності сільськогосподарських підприємств внаслідок необґрунтованого накладення арешту на майно та активи підприємств, силової протидії їх виробничій діяльності, поглинання підприємств шляхом протиправного привласнення корпоративних прав (часток).

2 листопада 2019 року набув чинності закон 1056-1, який встановлює ряд дієвих антирейдерських запобіжників. Згідно із законом, акредитовані суб’єкти позбавлені повноважень у сфері державної реєстрації. В 00:00 анульовано доступ до реєстрів усім державним реєстраторам, які входили до складу таких суб’єктів.

Крім того, нотаріально засвідчені документи, на підставі яких проводиться державна реєстрація, викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів, що є додатковим захистом таких документів від підробки. Доступ реєстраторів до державних реєстрів тепер здійснюватиметься шляхом багатофакторної аутентифікації.

Також реєстратор зобов’язаний визначати обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, а також перевіряти повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.

Перегляди: 0