Головна Новини Ринок України Уже у березні парламент може ухвалити закон про ринок землі

Уже у березні парламент може ухвалити закон про ринок землі

На думку заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торгового представника України Тараса Качки, закон про ринок землі Верховна Рада може прийняти вже у березні, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на ukrinform.ua.

“Стосовно ринку землі, квітень – це дуже консервативний сценарій для прийняття закону. Але все залежатиме від швидкості роботи парламенту. Народні обранці просуваються в достатньо швидкому темпі, а владна партія налаштована рішуче на те, аби закон був прийнятий без зайвих зволікань”, – каже він.

Верховна Рада розпочала розгляд проєкту закону №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” у другому читанні 6 лютого. Він, зокрема, передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.

У підготовленому до другого читання варіанті передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть тільки українці, а в одних руках не можна буде зосереджувати понад 10 тис. га. Розрахунок за землю має вестися виключно в безготівковій формі з перевіркою походження коштів. Забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону. Передбачається, що частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.