Головна Новини Ринок України Оновлено правила пересування с/г техніки по дорогах

Оновлено правила пересування с/г техніки по дорогах

Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Правил дорожнього руху” (щодо дозволів на рух габаритної сільськогосподарської техніки), підтримавши ініціативу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua.

“Прийняття постанови значно спростить умови провадження господарської діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції, а також зменшить корупційні чинники в сфері руху сільськогосподарської техніки”, – коментує Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Постановою скасовується необхідність отримання дозволу для техніки шириною до 2,6 метрів, а також дозвіл для техніки шириною від 2,6 метрів до 3,75 метрів, за умови дотримання спеціальних правил безпеки (машина супроводу, знак об’їзду, проблискові маячки, тощо).

Для руху будь-якої сільськогосподарської техніки потрібен був дозвіл, який видається Національною поліцією на підставі погодження Державтодору та є платним. Отримання дозволу необхідне на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки. Окрім того, погодження органів займає тривалий час (від трьох днів до одного місяця). У дозволі вказується конкретний маршрут, який заздалегідь передбачити неможливо в тому числі через погодні умови. Отримання цього дозволу є декларативним та не впливає на безпеку на дорозі. Його прийняття є критичним до початку сезону польових робіт.