Головна Новини Ринок України Аграрії в очікуванні підписання закону про “соєві правки”

Аграрії в очікуванні підписання закону про “соєві правки”

Українська зернова асоціація просить Президента України Володимира Зеленського ухвалити рішення щодо ухваленого ще 16 січня 2020 року Верховною Радою України закону №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” та переданого Президенту на підпис 11 лютого 2020 року, який скасував так звані “соєві правки”.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uga.ua, Українська зернова асоціація наголошує, що ухвалений закон регулює питання відшкодування ПДВ експортерам сої та ріпаку, і ринок вкрай потребує визначеності. Наразі зриваються плани контрактування поставок до ЄС через непередбачуваність з відшкодуванням/невідшкодуванням ПДВ, що в свою чергу, негативно вплине на обсяги експорту, ціну для фермера і надходження валюти в країну. Невизначеність матиме негативний вплив і на початок посівної кампанії.

Відповідно до Конституції, Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Президент України Володимир Зеленський ще 18 грудня 2019 року закликав уряд та Верховну Раду України невідкладно забезпечити ухвалення закону про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих “соєвих правок”.