Головна Новини Ринок України Садівників турбує невизначеність із дотаціями

Садівників турбує невизначеність із дотаціями

На думку голови асоціації “Укрсадпром”, кандидата с.-г. наук Олександра Матвійця, основними проблемами садівництва в Україні зараз є реалізація вирощеної продукції та невизначеність із державною допомогою галузі, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на propozitsiya.com.

“На даний момент найбільша проблема пов’язана з реалізацією вирощеної продукції, а також з тим, що ніякої конкретики в питанні урядової підтримки АПК досі немає. Тільки 11 лютого уряд визначився із сумою, яка піде на розвиток садівництва і виноградарства, – 400 млн грн”, – каже він.

За його словами, досі невідомо, на які саме цілі держава хотіла б спрямувати гроші та скільки саме – затвердженого порядку використання коштів на 2020 рік на сьогодні ще немає. Провідні асоціації із садівництва виступили з пропозицією залишити діючий порядок і діючі нормативи.

“Адже гроші потрібні садівникам двічі на рік – навесні та восени: навесні – щоб посадити сад або створити систему поливу, восени гроші потрібні тим, хто хоче провести осінню посадку, а також побудувати сховище. І якщо господарство, яке збиралося в 2020 р. закласти насадження, отримає кошти, скажімо, наприкінці грудня, то воно втратить цей рік. Тому ми категорично не згодні з висунутою Міністерством економіки пропозицією – давати кошти раз на рік”, – пояснив він.

Крім того, залишається відкритим питання, коли минулого року деякі господарства, які створили сучасні сади, сучасні холодильники і лінії з шокового заморожування, не змогли отримати компенсації винятково з бюрократичних причин. “Тому ми виступили з пропозицією переглянути це питання і надати можливість повторно розглянути їхні заявки в цьому році”, – підсумував голова “Укрсадпрому”.