Головна Новини Ринок України Чи поступиться традиційна оранка глибокому розпушуванню

Чи поступиться традиційна оранка глибокому розпушуванню

Зі зміною клімату південні області України поступово перетворюються на зону пустелі. У цьому переконаний професор Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agroportal.ua.

“Найближчі 10 років зима буде такою ж теплою, як нинішня. Тому нам потрібно підбирати нові культури та змінювати технології вирощування”, – каже він. І радить аграріям відмовитися від традиційної оранки і перейти на глибоке розпушування.

За його словами, у період підняття температурного режиму в наших умовах опади випадатимуть у вигляді злив. Тому про традиційну оранку треба забути. Замість неї потрібно проводити глибоке розпушування на 35-45 см.

Учений розповідає, що в минулому році в Херсонській області за годину випало більше 120 мм опадів. Це приблизно 1200 куб. м води. Опади, звичайно, користі не принесли ніякої. Сьогодні на півдні України в метровому шарі ґрунту катастрофічно не вистачає вологи. Дефіцит становить 35-40% від середньої багаторічної норми. Ускладнюють ситуацію сильні вітри, і це явище спостерігатиметься постійно.