Головна Новини Ринок України Ринок добрив зазнає змін

Ринок добрив зазнає змін

7

Наразі українські аграрії замість селітри надзвичайно активно цікавляться гранульованим карбамідом. Про це розповів керівник проєкту ІА “Інфоіндустрія” Дмитро Гордейчук, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на seeds.org.ua.

“Не бачу перспективи серйозно ставити на селітру. Треба шукати альтернативи. У теплих країнах саме карбамід визнаний кращим азотним добривом. Наразі і українським аграріям дуже цікавий гранульований карбамід, його активно шукають. Слід орієнтуватися на те, що більш технологічні продукти будуть більш цікавими”, – каже Дмитро Гордейчук.

За його словами, зміни спровокувала ціла низка причин, зокрема відсутність стабільності цін на добриво і постійних сезонних відвантажень та низький ступінь кредитування закупівель селітри в агросекторі. Розхитує трон білої королеви м’яка безморозна зима, нарощування виробництва альтернативних продуктів в регіоні Східної Європи, падіння цін на газ, геополітичні ризики. Низька ціна газу відкриває все більші можливості для карбаміду. Селітра, яка пошкоджує крижану кірку, відходить в минуле. Увага аграріїв вже змістилася в бік інших добрив. До аміачної селітри їх може повернути тільки широка програма розвитку.