Головна Новини Ринок України У лютому обсяг перевезень зернових вантажів залізницею знизився

У лютому обсяг перевезень зернових вантажів залізницею знизився

Темпи перевезення зерна падають четвертий місяць поспіль, проте показники поточного маркетингового року вище аналогічних в минулому сезоні. В січні прогнозувалося, що обсяг перевезень зернових вантажів залізницею, в найближчі місяці, залишатиметься на рівні 3,6-3,8 млн тонн на місяць, чому сприяв ряд факторів.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на zernovoz.ua.

Однак, внаслідок поширення паніки на фінансових і товарних ринках, яке триває протягом останніх тижнів, попит на аграрну продукцію на світових ринках знизився, також важливим фактором став перерозподіл експортного вантажопотоку зернових на авто і річкові перевезення, чому сприяла тепла зима, внаслідок чого навігація річкового транспорту по Дніпру не припинялась.

Усього за липень-лютий 2019/20 МР залізничним транспортом було перевезено 28,7 млн тонн зернових вантажів, що на 19,6% вище показника минулого маркетингового року.

У лютому 2020 року десять “зернових” станцій відправили 620,4 тис. тон вантажу, що становить 17,9% від загальної кількості: Прилуки – 96,3 тис. тонн; Кролевець – 82,7 тис. тонн; Миргород – 63,9 тис. тонн; Сула – 58,6 тис. тонн; Хмільник – 55,4 тис. тонн; Вінниця – 53,5 тис. тонн; Біловоди – 52,8 тис. тонн; Ічня – 52,7 тис. тонн; Петросталь -52,6 тис. тонн; Андріяшівка – 51,4 тис. тонн.