Головна Новини Ринок України У цьому році можливий спад обсягів сільгоспвиробництва

У цьому році можливий спад обсягів сільгоспвиробництва

У 2020 році обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в Україні зменшаться проти попереднього року на 3,6%. Як поінформував директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” академік НААН Юрій Лупенко, таке зниження відбудеться за рахунок зменшення на 5,1% виробництва рослинницької продукції – переважно зернових культур (-10%). Також очікується зменшення виробництва насіння соняшнику, ріпаку та овочів, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на iae.org.ua.

Обсяги виробництва продукції тваринництва, за розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, збережуться майже на рівні 2019 року (+0,6%). Причому цей приріст буде досягнуто за рахунок зростання продукції птахівництва, тоді як по решті основних продуктів тваринницької галузі продовжиться спад виробництва.

Сповільнення спадної динаміки можливе, передусім, за рахунок мінімізації зменшення обсягів виробництва основних сільськогосподарських культур – пшениці, кукурудзи, соняшнику, картоплі, овочів, а також молока та м’яса свиней.