Головна Новини Ринок України Морпорти збільшують перевалку

Морпорти збільшують перевалку

За перші два місяці 2020 року портові оператори у морських портах України перевалили понад 27 млн тонн вантажів. Це на 17% або майже на 4 млн тонн більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uspa.gov.ua.

Традиційно лідерами з перевалки є зернові, руда та контейнери. Протягом двох перших місяців 2020 року перше місце за обсягами перевалки, як і раніше, займають зернові вантажі – понад 9 млн тонн. Порівняно з початком 2019 року збільшення обсягів перевалки зернових складає майже 9,5%. Понад 97% з цього обсягу – це експорт продукції українських агровиробників. На другому місці – руда, перевалка якої вже склала 6,5 млн тонн, що на 41% перевищує аналогічний показник минулого року. Перевалка контейнерів продовжує демонструвати значну позитивну динаміку. Станом на кінець лютого українські порти перевалили майже 174 тис.TEU (+20%).

Флагманом перевалки вантажів у січні – лютому став морський порт Південний з майже 9,5 млн тонн переваленого вантажу (+28,3%). На другому місці – морський порт Миколаїв з перевалкою у 5,2 млн тонн (+4,6%), а на третьому та четвертому місцях – морські порти Чорноморськ та Одеса з 4,5 млн тонн (+14%) та 4,3 млн тонн (+7,3%) відповідно. Цього року до когорти портів, які перевалюють понад мільйон тонн вантажів, долучився і морський порт Маріуполь. За перші два місяці цим морським портом оброблено понад 1,1 млн тонн вантажів з приростом у 56,6%.